Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Turystyczne Bonitum w nowej edycji…ONI Górą!

Turystyczne Bonitum w nowej edycji…ONI Górą!

W ubiegłym roku zaczęliśmy od wyprawy na Sępią Górę w Górach Izerskich. Teraz startujemy z drugą edycję, bogatszą i ONI GÓRĄ! Pierwsza wyprawa na rozgrzewkę 23.07 na Tatarski Okop dla dwóch grup. Jeżdżący na wózkach też dadzą radę!

Ale po kolei. Bonitum i ONI GÓRĄ już byli w Tatrach i tam wędrowali dzięki Panu Bartoszowi, Dolnośląskiemu Urzędowi Marszałkowskiemu, Fundacji Imago, Tatrzańskiemu Parkowi Edukacyjnemu, Przewodnikom Tatrzańskim Zosi Wetula, Januszowi Gołąbowi, alpiniście i himalaiście, oraz Pauliniea Król-Knutsen.

ONI GÓRĄ tym razem będą zdobywać Koronę Sudetów Polskich czyli 31 szczytów Sudetów znajdujących się po polskiej stronie…ale Tatarski Okop będzie na rozgrzewkę, troszeczkę poza.

WYCIECZKA OTWARCIA CYKLU TURYSTYCZNE BONITUM.

JANEK I KAMIL PROPONUJĄ: TATRSKI OKOP!

GDZIE: Gilów, wieś między Niemczą a Dzierżoniowem.

KIEDY: sobota, 23 lipiec 2022

KTO: Dorośli niepełnosprawni intelektualnie z opiekunami, w tym osoby niepełnosprawne ruchowo z osobami towarzyszącymi

OPIS WYPRAWY:

Mamy dwie trasy. Pierwsza to nasza wyprawa z kwietnia, pełna niespodzianek. Startujemy od mostka we wsi Gilów żółtym szlakiem.

Wchodzimy na Tatarski Okop, gdzie czeka na nas druga grupa na wózkach. Oni podjeżdżają busem już na górę pod parking a potem dochodzą do Okopów. Tam się spotykamy i idziemy na wieżę wspólnie, a potem aż pod Chmielnik.

Grupa 1

Grupa 2.

Potem wracamy już osobno. Grupa z wózkami spaceruje i powoli idzie na parking. To są te 2 km. Pierwsza grupa wraca tą samą trasą w dół do Doliny Piekielnego Potoku, a stamtąd wąską ścieżką ostro do góry na skałkę i trawers.

Wracamy tą ścieżką  na żółty szlak i pod mostek. tam będzie czekać bus.

Chcemy się rozchodzić fajnym spacerem, pełnym niespodzianek.

Całość wyprawy to 3,5 km.

CO NALEŻY WZIĄĆ Z SOBĄ:

Na pewno dobre buty i najlepszy humor i odpowiednie koszulki, by nie było za ciepło. Gdyby miało padać, choć w to wątpię, to kurtki nieprzemakalne i dobre, wygodne spodnie do szybkiego chodzenia, czapki by osłonić głowę. Pamiętajcie o prowiancie i wodzie. Konieczne są plecaki!

Zgłoszenia na wycieczkę przyjmujemy do czwartku 21 lipca telefonicznie : 713902884 i mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://www.bonitum.org/

Kategoria: