Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Wyprawa na Jagodną

I kolejna tym razem trochę deszczowa wyprawa na Jgodnej , nowe i ciekawe doświadczenie bo szliśmy razem bez podziału na grupy. No i było mgliście i deszczowo więc inaczej ale z humorem i ciekawością jakie niespodzianki tym razem szykuje nam pan Jarek.

Ruszyliśmy spod busów opatuleni w peleryny i ubrani w kurtki przeciwdeszczowe z plecakami w których obowiązkowo były termosy z ciepłą herbatą, tak jakoś inaczej niż zawsze bo trochę sennie.

Plan był ambitny mieliśmy mieć 3 godzinne “oczko” bez deszczu zgodnie z prognozą, gdy przyjechaliśmy właśnie skończyło padać. Chcieliśmy tym razem iść wszyscy, dodatkowo testując drogę czy nadawałaby się na wózek “górski”. Miejsce cudowne, super przygotowane dla pieszych i nie tylko bo i trasy rowerowe a zimą i trasy zajadowe na narty i biegówki. Byłam tu jak większość ekipy po raz pierwszy w przeciwieństwie do mojej córki Hanny, która to dumna i blada pokazywała nam gdzie odbywały się zimowe zawody Olimpiad Specjalnych na których zdobyła złoty medal. A ja po drodze szukałam grzybów bo już przecież jesienny czas i ze mną szła mama Madzi która jak nikt na grzybach się zna.

Deszcz jest jednak mało przyjemnym towarzyszem podróży, niektórzy byli tak obrażeni że unikali nie tylko deszczu ale i wspólnych zdjęć bo wyglądali jak „zmokłe kury”. Po wielu próbach udało się zebrać część ekipy ale pod groźbą nie zatrzymywania się na „wielkie jedzenie”. I chyba pierwszy raz podczas naszych wycieczek większości było to jednak zupełnie obojętne .

No i oczywiście niespodzianka na koniec wycieczki a mianowicie wyprawa przez dżunglę i kąpiel w błocie! Cale szczęście już wtedy tylko dla odważnych i zdeterminowanych by przeżyć coś niepowtarzalnego

Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu

Kategoria: