Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Aktualności

Zakończenie projektu Turystyczne Bonitum - wyprawa na Ślężę

I już koniec projektu ale mam nadzieję, że nie koniec Turystycznego Bonitum! To co się zaczęło w maju stało się super przygodą nie tylko dla podopiecznych Bonitum ale i dla innych uczestników projektu. Chcielibyśmy by nasze nowe przyjaźnie z Kasią, Magdą , Sławomirem i jego ekipą stanowiły o połączeniu z górami. Dziękujemy rodzinie Pieniaków: mamie Asi, tacie Jarkowi , Jankowi i Kamilowi za inspiracje , super wycieczki i totalną cierpliwość do nas miastowych piechurów. Tradycyjnie postanowiliśmy zakończyć projekt w kultowym dla wszystkich wrocławian miejscu i zdobyć Ślężę górę gór , pełną tajemnic i magii która przywitała nas pięknym słońcem !


I nie do wiary , niektórzy z nas zdobyli ten szczyt PIERWSZY RAZ W ŻYCIU ! Dla takich chwil warto robić to co robimy i takie właśnie chwile powodują, że wciąż i wciąż nam się chce i za takie chwile musimy podziękować tym, którzy maja dla nas otwartą głowę . Serdeczne dziękujemy panu Mariuszowi , pani Kindze a także panu Bogdanowi , który bezpiecznie nas wiózł w każde wskazane przez nas miejsce. Dziękujemy wszystkim rodzicom- wolontariuszom za pomoc i asekuracje , za opowieści , za wiązanie butów i dzielenie się super kanapkami. Szkoda, że nie wszyscy mogli być na Ślęży ale i tak prezentowaliśmy się godnie i radośnie.

I jeszcze to co najważniejsze , najserdeczniejsze podziękowania dla fantastycznego człowieka Adriana Kociuby naczelnika OSP Sobótka i Stowarzyszenia związku ochotniczych straży pożarnych Gminy Sobótka. Dzięki jego zaangażowaniu wszyscy nasi podopieczni mogli zdobyć szczyt! Pozostali mogli tylko pomachać ze szlaku , gdy mijał nas super trenowy wóz z uśmiechniętą Gośką, Martą czy Natalią, zaś pozostali panowie jeszcze długo będą zazdrościć Ernestowi i Markowi. Fajna przygoda, fajni ludzie, piękna pogoda, wspaniałe wspomnienia zaklęte w zdjęciach . Czekam jeszcze na podliczenie kilometrów, które pokonaliśmy na wszystkich wyprawach przez przewodników górskich z oddziału wrocławskiego PTTK-a. Wtedy uroczyście wręczymy naszym uczestnikom Książeczki GOT PPTK i brązowe odznaki dla najwytrwalszych. Oby to co się rozpoczęło nigdy się nie zakończyło.

Zadanie jest współfinansowane ze środków PFRON będących w dyspozycji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Kategoria: