Stowarzyszenie BONITUM

POMOC OSOBOM

Niepełnosprawnym Intelektualnie

Nasza Oferta

Środowiskowy Dom Samopomocy „Bonitum”. Dom mieści się we Wrocławiu, przy ul. Komuny Paryskiej 28. Rozpoczął swoją działalność wraz z początkiem 2018r. Jest to ośrodek dla osób z niepełnosprawnością intelektualną powyżej 16 roku życia. W trakcie prowadzonych zajęć aktywizujemy podopiecznych Domu i stwarzamy warunki do podnoszenia kompetencji osobistych, społecznych i zawodowych. Więcej informacji oraz dokumenty niezbędne do przyjęcia do ŚDS „Bonitum” znajdują się tu: sdsbonitum.pl

Aktywizacja zawodowa z Trenerem Pracy. Istotnym elementem walki z wykluczeniem osób niepełnosprawnych intelektualnie jest podejmowanie przez nich pracy zawodowej. Pomagamy w tym uczestnicząc wraz z Fundacją Handicap w programie Aktywizacji z Trenerem Pracy. Więcej informacji na ten temat prześlemy osobom zainteresowanym. Prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Uczestnictwo w zawodach sportowych. Co dwa lata we Wrocławiu odbywa się Meeting Pływacki Olimpiad Specjalnych Polska. Nasi podopieczni uczestniczą w tych zawodach, często zdobywając liczne medale. Jest też oferta dla miłośników narciarstwa czy lekkoatletyki. Rywalizacja sportowa to doskonały pomysł na integrację osób z niepełnosprawnością intelektualną. To również doskonała zabawa dla uczestników rywalizacji a proces przygotowań do zawodów to dobry pomysł na rehabilitację. Więcej informacji prześlemy mailem, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.