Rok 2024 Rokiem Gór Otwartych – podsumowanie
Opis projektu:
Projekt „Rok Gór – Podsumowanie” to inicjatywa mająca na celu zwiększenie dostępności informacji i wspieranie integracji osób niepełnosprawnych w życiu społecznym oraz kulturalnym. Chcemy poprzez projekt pokazać zaangażowanie innych organizacji pozarządowych (NGO), które podjęły wyzwanie jakim była realizacja wielu ciekawych i wartościowych inicjatyw. Dzięki tej współpracy, wiele innych podmiotów (również komercyjnych, hotele, sanatoria, uzdrowiska), będzie miało szanse skorzystać z wiedzy, doświadczenia i zasobów organizacji specjalizujących się w pracy z osobami niepełnosprawnymi. Pozwoli to na efektywniejsze dostosowanie treści i dotarcie do szerszego grona odbiorców (odbiorców usług asystenckich, opieki wytchnieniowej, seniorów).Projekt może stanowić punkt wyjścia do dalszych wspólnych inicjatyw, które przyczynią się do integracji środowisk wspierających osoby z niepełnosprawnościami.
Całkowita kwota dotacji: 10 000,00 zł
Wkład własny: 3 000,00 zł
Okres realizacji projektu: 25.11.2024 – 31.12.2024
Cele projektu:
- Stymulowanie aktywności osób niepełnosprawnych poprzez różnorodne dziedziny życia społecznego i zawodowego.
- Zaspokojenie potrzeb społeczności ONI oraz ich wsparcie przez promowanie dostępu do aktywności turystycznych.
- Promocja turystyki społecznej.
Realizacja Zadania:
- Kampania Społeczna : materiały stworzone w ramach projektu, w tym fotografie i opisy, posłużą również jako zasoby promocyjne i edukacyjne. Zdjęcia i treści opracowane na potrzeby projektu mogą być później wykorzystane w raportach rocznych, rekomendacjach, materiałach promujących działania związane z inicjatywą „ROK 2024 ROKIEM GÓR OTWARTYCH”. Utworzone posty również gotowe treści do mediów społecznościowych, które będzie można ponownie publikować lub udostępniać w przyszłych kampaniach, co przyczyni się do oszczędności czasu i kosztów przy realizacji kolejnych działań promocyjnych.
- Opracowanie broszur podsumowujące projekt, które obejmą szczegółowe opisy jego rezultatów i efektów.
Materiały te będą cennym narzędziem podczas wydarzeń promocyjnych oraz w komunikacji z partnerami i interesariuszami, umożliwiając przekazanie kluczowych informacji o osiągniętych wynikach i wpływie projektu.
Korzyści:
- Zwiększenie aktywności społecznej osób niepełnosprawnych i ich integracja w życie społeczności lokalnej.
- Wzrost świadomości społecznej na temat potrzeb i możliwości osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi.
- Kreowanie pozytywnego wizerunku Dolnego Śląska jako regionu otwartego i przyjaznego dla osób z niepełnosprawnościami.
Osoba do kontaktu:
Michał Anioł tel. 534 982 107, Aleksandra Ciechanowicz tel. 609477218